Sžijeme se s hemoroidy nebo je raději budeme včas léčit?

Sžijeme se s hemoroidy nebo je raději budeme včas léčit?

Hemoroidy patří často mezi opravdu bolestivé problémy. Naši předci znali hemoroidy jen jako obtíže
·         starých lidí a
·         šestinedělek,
ale nutno podotknout, že v současné době jimi trpí stále větší množství lidí. Mnoho z nich se stydí vyhledat lékařskou pomoc a přitom se trápí zcela zbytečně! Léčba je většinou nenáročná a bezbolestná, naopak dokáže nesmírně ulevit!

slunečnice

HEMOROIDY LEČTE IHNED, NEČEKEJTE NA ZÁZRAK!

Na vzniku hemoroidů se podílí celá řada aspektů, mezi ty nejčastější patří:
Ø  genetické predispozice
Ø  zácpa
Ø  těžká práce
Ø  nemoci prostaty
Ø  sporty, jako například cyklistika nebo zvedání těžkých závaží v tělocvičně

Pokud trpíte těmito rozšířenými žílami, měli byste lékaře vyhledat okamžitě. Myslet si, že Vás čeká několik nepříjemných vyšetření a posléze i operace, je přehnané. Na webové stránce je jasně napsáno, že hemoroidů se dá krásně zbavit, i pokud podstoupíte jen několik málo krátkých, ambulantních zákroků u lékaře. A výsledek? Po letech trápení a bolesti přichází obrovská úleva, se kterou se dá srovnávat opravdu jen máloco.

Jezte hodně vlákniny!
Jestliže hemoroidy ještě nemáte a chcete této nepříjemnosti předejít, je dobré zařadit do jídelníčku vlákninu. Jezte hodně ovoce a zeleniny, luštěnin a obilovin a nejen že budete mít pravidelnou stolici, ale vyhnete se také nepříjemným „zlatým žilám“.

Alkohol a kofein s rezervou!
Trpí-li ve Vaší rodině nebo přímo Vy na hemoroidy, je asi načase buď zcela nebo alespoň z velké části omezit pití kávy a alkoholu. Obě suroviny totiž obsahují látky, které napomáhají většímu rozšiřování cév a tedy přispívají k vzniku hemoroidů.

pozadí
 
Odhoďte stud!
Jestliže už se u Vás hemoroidy projevily, není dobré spoléhat jen na domácí léčbu. Je potřeba odhodit stud a zajít s problémem k lékaři! Za těch několik málo sezení to stojí a Vám se na konci toho procesu nesmírně uleví!

Sžijeme se s hemoroidy nebo je raději budeme včas léčit?
Ohodnoťte příspěvek