Koberec. Jednoznačná odpověď, ale zde je spíše myšleno, co na podlahu, když se teprve dělá. Ne až když je hotová. Dříve se prostě udusala hlína a “bylo po ptákách”. Později byly podlahy z desek, a to hospodyně musely vždy drhnout rýžovým kartáčem. Desky zůstaly dodnes. Tedy, lépe řečeno fošny. Ty by měly být základem každé podlahy, ze kterých se vyrobí. Samozřejmě se budou pak dávat na podklad, nelze je jen tak mrsknout na hlínu a začít stavět. To by velmi brzy uhnily, impregnace neimpregnace.
Co je na podlahy vůbec dobré jsou například dubové desky yesinterier. Ale samozřejmě jen ty nejkvalitnější, žádné nahnilé či staré dřevo. Toto zde je pod přísnou kontrolou, a navíc se zárukou.
Jak poznáte vadný materiál? To je velmi snadné, není dostatečně prosušen, může mít dokonce díry po vypadlých sucích, kroutí se a vůbec není krásně rovný.
V renomovaném obchodě netřeba mít starosti, zde se vše kontroluje a hlídá. Následně je vám dřevo doporučeno, ukázány vzorky výsledné práce a samozřejmě provedena i přibližná kalkulace. Vy se jen nenápadně rozhlížejte, kde mají sklad a vůbec se nerozpakujte se tam podívat. Poctivému prodejci to nevadí a rád vám ukáže,jak dřevo či materiál vůbec skladují. Měl by být v suchu a měl by mít k němu přístup vzduch. Ne vlhký ovšem, ten dokáže ze dřeva udělat něco co se mu nepodobá. A když na něj působí dlouho, může se zažít i kroutit.
Pokud ve skladech vidíte děravé střechy, a nemusí zrovna pršet, raději jděte hledat jinam. Protože je docela dobře možné, že se budou chtít tito fiškusové zbavit materiálu na který zatékalo a na kterém to zatím ještě není poznat.
Dřevo je nádherný materiál, určitě také proto, že je čistě přírodní a každý jeho vzor je vlastně jiný. Takže byste doma neměli mít jeden jediný kousek stejný, jako je tomu u průmyslově vyráběných podlah, které dřevo imitují. A až vám firma podlahu položí, měli by vám mimo záručního listu dát ještě i návod, jak se taková podlaha udržuje.