Duchovní příčina aftů v ústech

Afty jsou často velmi bolestivé, a znepříjemňují nám mluvu, přijímání potravy a jiné činnosti.  Vyskytují se někdy jednotlivě, jindy v několika malých skupinkách, jejich velikost je různá.  V ústech způsobují řezání, pálení a bolest.
nemocná pusa
Mezi nejčastější příčiny, kdy se tyto malé protivné vřídky vyskytují, patří:
nedostatek vitamínu A a B
nedostatečná životospráva
možná infekce z vody či jídla
ale také má výskyt aftů daleko větší význam, než se na první pohled zdá.

Zda je tato příčina odpovědná za výskyt aftů jde snadno zjistit. Zatímco běžné „neškodné“ vřídky trvají dva až čtyři dny, afty, které ukazují na vnitřní nerovnováhu člověka a duchovní problém, trvají až sedm dní a více a opakovaně se vracejí, ačkoliv byla vyzkoušena veškerá léčba.

Napovídají o tom, že je tento člověk ztracený ve vlastním egu, nevšímavý ke svým vlastním chybám, ale zato všímavý k chybám jiných lidí, a libuje si v pomlouvání ostatních. Přítomné afty jej pouze upozorňují, že se něco v jeho životě děje, co není zcela v pořádku, co souvisí se slovy, která vypouští z úst, že je třeba okamžité změny svého chování.
bublina žvýkačky
Pomluva sama o sobě je špatný čin, za to je třeba nést následky. Špatnými slovy vychází z našich úst nedobrá energie, která poškozuje nejen toho pomlouvaného člověka, ale současně také pomlouvače.

Pokud si onen pomlouvač uvědomí včas, čeho se dopouští, afty zmizí samy od sebe. Pokud si však pomlouvač ničeho nevšimne, svoji chybu si neuvědomí, bude nejspíše stále trpět vřídky, možná až do chronického stavu.

Úlevu od aftů a nepříjemné bolesti v ústech přináší například
Propolis,
odvar z heřmánku
odvar ze šalvěje
cibule
vitamín A, B, C
Echinacea

Při výskytu aftů v ústech se též doporučuje:
dodržovat ústní hygienu
používat pouze měkký zubní kartáček
vyhýbat se kávě a konzumaci pálivých a kořeněných jídel
nežvýkat žvýkačky