Egypt – ráj na Zemi

Turisté touží v Egyptě načerpat energii, a to se jim pokaždé podaří, dokonce za velmi příznivé ceny, které tu nabízejí komfortní hotely. Ubytovat se zde můžete ve větších městech, ale také v malých rybářských vesničkách. Doslova prázdninový ráj zde najdete opravdu všude.

Snad každý si zde najde vyplnění pro svou relaxaci a zábavu. Kdo má rád potápění nebo šnorchlování, vyřádí se pod mořskou hladinou, kde se mu otevře nádherný podmořský svět plný korálových útesů. Komu se nechce pod hladinu, může vyrazit na jeden z lodních výletů. I z lodní paluby je možné obdivovat krásu podmořského světa, korálové útesy jakoby čekaly, až na nich ulpí váš zrak.

V podvečer, když se slunce začne přibližovat k západu, se turisté vypravují do středu letovisek, kde můžou obdivovat sošky egyptského božstva. Nepřeberné množství obchůdků a stánků nabízí různé suvenýry, šperky, koření, čaje, oblečení a spoustu dalšího zboží, o jejichž cenách se zde tradičně smlouvá.

Někteří návštěvníci jezdí pravidelně stále na stejné místo, jiní rádi cestují, proto si pokaždé vyberou jiné letovisko. Velká výstavba turistických projektů a nových hotelů přinesla zemi prudký rozvoj.

Počasí je v Egyptě po celý rok velmi příjemné. V zimních měsících zde teploty mohou v noci klesnout jen na nějakých 15°C, ovšem během dne se vyšplhají až na příjemných 25°C, což je ideální teplota, kterou si v zimě přejeme i u nás.

Výlety v Egyptě můžete podnikat na nejrůznější místa, třeba i za velbloudy na jeden z nejstarších velbloudích trhů, kam pastevci z širokého okolí vodí svá zvířata, vykřikují a vyzdvihují jejich schopnosti, a snaží se je tak prodat. Navštívit můžete také smaragdové doly, které byly jediným zdrojem smaragdů pro římské impérium. Pro ekonomiku starověkého Egypta byla významná oblast kolem pobřeží, která byla bohatá nejen na smaragdy a polodrahokamy, ale také na měď a zlato.

Egypt je nejen skvělou destinací pro odpočinek a relaxaci, ale také pro objevování a poznávání stále nových věcí. Neváhejte se tam tedy vydat i vy.