Gabriela Koukalová zažívá nejemotivnější moment své kariéry

 Gabriela Koukalová, rozená Soukalová, je 27 letá (narozená 1. listopadu 1989) biatlonistka z Jablonce nad Nisou. V současnosti snad v České republice neexistuje nikdo, kdo by se aspoň trochu zajímal o sport a zároveň by o Gabriele ještě neslyšel. Letošní sezóna pro ní byla mimořádně úspěšná, přesto letos získala úplně jiné, cenné vítězství.
střelba na biatlonu
·         Kariéra
 Ke sportu byla vedena již od mala rodiči, kteří se oba dva profesionálně věnovali zimním sportům (její matka Gabriela je držitelka stříbra ze Zimních olympijských her 1984 v Sarajevu v běhu na lyžích).

První větší úspěch přišel už v sezóně 2008/2009, kdy jako členka juniorského týmu vyhrála zlato na Mistrovství světa v Kanadě, proto nikoho nepřekvapilo, když se objevila i na Zimních olympijských hrách v roce 2010 ve Vancouveru, kde obsadila bohužel nevýrazné 60. místo. Od roku 2010 do roku 2012 nebylo z hlediska sportu pro Gabrielu zrovna šťastné období – potýkala se se zdravotními problémy a celkově neměla výraznější výsledky.

 V sezóně 2012/2013 byla konečně smůla z předchozích let prolomena a Gabriela zaznamenala opravdové úspěchy. Okusila první vítězství ve světovém poháru 14. prosince 2012 ve Pokljuce ve Slovinsku. Běžela druhý úsek ve smíšené štafetě, která nakonec vynesla krásné druhé místo a stříbrnou medaili. Rok 2014 byl pro Gabrielu také velmi štědrý a významný, protože ze Zimních olympijských her si přivezla dvě stříbra – za hromadný start a smíšenou štafetu. Také se jí podařilo získat malý globus za celkové vítězství v disciplíně vytrvalosti.
zimní biatlon
 V loňském roce se stala mistryní světa a letos se konečně stala vítězkou světového poháru a také si zajistila 3 malé globy. Momentálně však získala triumf ve světovém poháru, když vyhrála v Novém Městě na Moravě.

·         Nové Město na Moravě bylo pro Gabrielu cenné
 V rozhovorech, které poskytla krátce po svém vítězství, uvedla, že se rozhodně jednalo o nejkrásnější moment její kariéry. Vítězství si zajistila díky bezchybnému výkonu až na jednu drobnou chybku ve střelbě na začátku. Vítězství se dle Gabriely nedá srovnat ani s ZOH v Soči v roce 2014, protože domácí publikum je něco zcela jiného.