I Vy doma si můžete vyzdobit zeď nádhernou tapiserií

Každý z nás ví, o co se jedná. Možná je ale znáte pod názvem Gobelíny, takže vám název tapisérie vůbec nic neříká. Pokud ale patříte mezi ty, kteří opravdu netuší, oč se jedná,
pak budete určitě velmi překvapeni tím, co se v dnešním článku dozvíte.
Tapiserie (neboli Gobelíny) jsou originální nástěnné (dá se říct i obrazové) koberce.
Jejich výhodou je to, že si je můžete pověsit na zeď místo obrazu. Možná si teď říkáte,
který blázen by si nechal pověsit na zeď koberec či vůbec více koberců. Opravdu je to velmi módní a v dnešní době už tyhle koberce navrhuje nespočetně mnoho různých výtvarníků.
gobelín na zeď
Jsou považovány za velmi elegantní doplněk do každého domu či bytu.
V dnešní době už můžete vidět mnoho takovýchto výtvorů. Velmi zajímavé a hlavně důležité jsou motivy, které se na ně vytváří. Můžete také hodně slyšet, že jejich námětům je věnovaná opravdu velká pozornost. Není se také čemu divit.
Jestliže se doslova topíte v penězích, můžete si dokonce takový koberec navrhnout sami. Bohužel se nejedná o levnou záležitost.
V dávných dobách se nejčastěji používaly motivy lovecké nebo antické. Hodně populární byly i vzory, mezi které se řadily například rostliny a živočichové.
Samotné tapisérie se vyrábějí několika technologiemi. Dělávaly se i ručně, jenže vytvořit ručně tkanou tapisérii trvá opravdu mnoho hodin. Na druhou stranu je zde výhoda větší životnosti.
Co se týče vzniku, ten je datován do 8. století. Rozmach po celém světě ale začal až o několik let později.
tapisérie
Ti, kteří by si přáli takovou gobelínu doma, ale bohužel na to nemají dostatek finančních prostředků, to vyřešili tak, že si na zeď prostě a jednoduše věsí obyčejné koberce. Je pravda, že to také nemusí vypadat vůbec špatně. Nápad to není vůbec špatný.
A co vy? Vlastníte také doma nějakou tu tapisérii? Pokud ne, začali jste o tom po přečtení dnešního článku uvažovat?