Zaměstnanost v ČR

Zaměstnanost v ČR
970x250-erotickepradlo3-1429533360.jpg

Podle statistik se míra nezaměstnanosti v naší republice stále, i když pomalu a zatím křehce, snižuje, přibývá nových pracovních míst a také, což je pro zaměstnance důležité, zaměstnavatelé už se tolik nebrání smlouvám na dobu neurčitou, což bylo ještě do nedávné doby pravidlem jen málokteré z firem.
obchodní jednání
Firmy se poslední dobou snaží také své zaměstnance odměňovat různými benefity, nejrozšířenější z nich jsou stravenky, které uvítá téměř každý zaměstnanec, ale některé z firem nabízí benefity i formou různých volnočasových aktivit, pro své zaměstnance za zvýhodněnou cenu.
Velká část firem se také zaměřila na další vzdělávací programy pro své zaměstnance, např. formou rekvalifikace, pro zvýšení znalostí k danému oboru, kterou svým zaměstnancům buď hradí v plné výši, nebo jim na ní z velké části přispívá.
cizinec v práci
A jaké jsou nejžádanější profese poslední doby:
Jednou z nejžádanějších profesí jsouIT pracovníci, zejména vývojáři.
Další žádanou profesí jsou personalisté – náboráři, jelikož se zvýšila celková zaměstnanost, hlavně i u velkých firem, které mají poptávku na více zaměstnanců, stoupla i poptávka po zaměstnancích, kteří budou takové lidi vybírat.

Žádné komentáře