V auto světě vás otestují od podvozku po kapotu

Žijeme v 21. století, což je doba technologického pokroku, který můžeme vidět na každém kroku:
• telefony chytřejší než mnozí z nás
• auta zvládající řízení bez samotných řidičů
• spotřebiče, co téměř uvaří za hospodyňku

To jsme vynechali pole vědy, zejména pak oblast medicíny a pokročilé chirurgické operace. Vraťme se ale zpátky do automobilového světa.
kajmanské kupé

Automatizace vládne automobilům

Kde jsou ty časy, kdy řidič musel být s nohou neustále na plynu, kontrolovat ve zpětných zrcátkách provoz kolem něho. V dnešní době tempomatů, asistenčních služeb, kontroly mrtvého úhlu máme někdy pocit, že vozidlo řídí neviditelná ruka a my jsme jenom spolujezdci i na místě řidiče.

Nebudeme polemizovat, zda je automatizace a další elektronika se softwarem v autech prospěšná, nebo zda povede k degeneraci budoucích generací řidičů. Dnes bychom rádi poukázali na to, že s rostoucím množstvím nových technologií roste i náročnost porozumění a vyznání se v informacích kolem nás:
1. Co si ještě pořídit nad rámec základní výbavy automobilu?
2. Kdy naopak se jedná jen o marketingové triky prodejců z nás vylákat další a další finance?

Nutno přiznat, že je obtížné se vyznat v záplavě informací a komerčního šumu okolo nás. Na druhou stranu se na Internetu objevují desítky testování. Testuje se opravdu všechno – pneumatiky (letní, zimní, i ty celoroční), dětské autosedačky, TPMS systémy na měření tlaků v pneumatikách, jednotlivá vozidla, asistenční služby a další.
bmw světle modré
Dbejte ale na renomé a autorizovanost jednotlivých testů. Doporučujeme velké testy všech typů pneumatik od největšího prodejce gum v Evropě – německého automobilového klubu ADAC. Pokud máte malé dítě, může vás zaujmout, že klub je specialistou na dětské bezpečnostní systémy a testuje celou řadu dětských sedaček.

Rovněž testy německého měsíčníku AutoBild mohou být pro motoristy zajímavým zdrojem výsledků jednotlivých testů. Rozhodně nahlédněte.