3 z nejvýznamnějších firem USA

COCA-COLA
Jedna z celosvětově známých společností je Coca-Cola. Podnik vznikl 8. března 1886. Formule a značka byla poté koupena A. Griggsem Candlerem. Jedná se o nápoj s hnědou barvou. Dříve obsahoval víno a dokonce i kokain.  Obsah se musel změnit po zakázání drog.
Nápoj tvoří převážně cukr, kofein, kyselina fosforečná nebo karamel. Avšak formuli pro vytvoření coca-colu dříve znali jen dva lidi. Tito jedinci spolu nesměli cestovat jak v letadle tak v autě. Kdyby se jednomu něco stalo, musel zůstat někdo, kdo bude vědět obsah.
V poslední době se na internetu objevilo video, kolik cukru se nachází v normální a zero Coca-Cole. Dotyčná osoba vzala pánvičku a nechala v ní vařit tekutinu. Nakonec zůstal právě cukr, který ukazuje, že v Coca-Cole zero doopravdy najdeme minimum cukru.
zátky coca cola
Apple
Další velmi známá americká značka, která vyrábí softwary, ale i hardwary. Série počítačů a mobilů známe pod iPhone, iPod či Mac. V modernější době se do výroby přidaly i hodinky – Apple watch.
Společnost vznikla 1. dubna 1976 díky Stephena Wozniaka a Stevena Jobse. Sídlo se nachází v Kalifornii.
Ráda bych zmínila několik zajímavostí o této firmě. První z nich je čas 9:41, který najdeme na nafocených modelech a není to náhoda. Tento čas totiž byla společnost prý založena. Další pozoruhodnost je patent, který Apple „vzal“ od jeho konkurenta. A to je odemykání telefonu pomocí přejetí přes obrazovku.
Nakonec logo firmy – jablko – je nakousnuté z jednoho jednoduchého důvodu, aby se nepletlo s třešní.
pc programy
Microsoft
Poslední firmou je právě Microsoft, který vznikl 4. dubna 1975. Za jeho „objevitele“ se považují Bill Gates a Paul Allen. Jedná se o americkou nadnárodní technologickou společnost. Vytváří, stejně jako Apple, hardwary a softwary pro počítače, mobilní a hrací systémy. Vyrábí také licence a prodává počítače či zařízení. Sídlo se nachází ve Washingtonu.
Složku, kterou v systému Microsoft nejde vytvořit složka s názvem „con“. Také zaměstnanci, kteří ve firmě stráví rok, musí přinést bonbóny M&Ms.
Dokonce i učený z nebe nespadne. Každá firma má svá tajemství. Přesto myslím, že díky těmto firmám jsou Spojené americké státy jeden ze zemí s největší světovou ekonomikou.