5 skvělých důvodů k cvičení

1. Cítíme se šťastní
Začněme se základy. Cvičení nás nutí cítit se lépe, protože uvolňuje chemické látky, známé jako endorfiny, které pomáhají snižovat bolest a stres, modulují chuť k jídlu a vytvářejí pocit euforie.

cvičení

2. Doslova omládnete
Podle výzkumu publikovaného v Journal of Comprehensive Physiology pravidelné cvičení zlepšuje kognitivní funkci, zpomaluje proces duševního stárnutí a pomáhá nám rychleji zpracovávat informace.

3. Pomáhá porazit stres
V nedávné studii lidé, kteří cvičí, často hlásili výrazně méně pocitů deprese, hněvu, stresu a nedůvěry než ti, kteří cvičí méně.

4. Kvalitní spánek
Americká Národní nadace pro spánek informovala, že energičtí cvičenci měli dvakrát větší pravděpodobnost, že budou mít lepší regeneraci ve spánku než lidé, co necvičí. Abychom se cítili lépe není nic lepšího než dobrý, nepřerušovaný spánek, ne? Melatonin, hormon, který se vyplavuje ve spánku je alfa omega našeho dalšího dne.

5. Proti nemocem

Sportování, hlavně na zdravém vzduchu, je ideální prevencí proti různým nemocem. „Ve zdravém těle zdravý duch“ a to prostě platí. Účinný pohyb vám pomáhá zvyšovat tělesnou imunitu, posiluje srdce a zvyšuje jeho odolnost při zátěži. Zlepšuje také celý oběhový systém, a proto snižuje rizika infarktu a mrtvice. Snižuje také krevní tlak i hladinu cholesterolu.

 
Ještě pár praktických rad
Vezměte si pět minut před každým tréninkem, abyste přemýšleli o tom, čeho chcete dosáhnout, nebo si představte, jak se budete cítit fantasticky poté.
Udržujte si tréninkový protokol. Sledování pokroku je skvělým způsobem, jak zachovat motivaci.

běh

Sledujte progres postavy, občas si stoupněte před zrcadlo a nafoťte pár fotek. Za měsíc až dva udělejte to samé. Pak si položte otázku, jestli děláte vše správně. Pokud tam vidíte progres, pokračujte. Pokud ne, není chyba ve vás, jen ve špatných návycích. Zde může hrát taky významnou roli strava a intenzita tréninku. Proto je pak dobré vyhledat zkušeného trenéra, který vám neskutečně dokáže do začátku pomoct.