Bojové a extrémní sporty

1.       Adrenalinové (extrémní) sporty

 Je jich nepřeberné množství, ale Vám přesto připadá, že si nikdo nemůže vybrat, protože každý druhý by se při troše (ne)štěstí mohl vyklubat ve zdraví ohrožující situaci, nebo dokonce smrt. Jedná se o úhel pohledu. Samozřejmě každý, kdo nějaký takový sport vyzkouší, ví, že tam riziko je a většina těch kloudných Vám ani nebude tvrdit, že není nebo dokonce že o něm neuvažují.
Seskok padákem
 Tím, že se nebojíte dělat adrenalinové sporty, neukazujete, že nejste normální, ale že si chcete užít život na plno, protože někdy prostě potřebujete zkusit něco jiného, vylézt ze své komfortní zóny. I studie potvrzují, že lidé, kteří se těmto druhům sportu věnují, jsou sebevědomější a méně se bojí rizika. Sebevědomí stoupá i ve chvíli, kdy si uvědomíte, že díky adrenalinovým sportům jsme schopni překonávat sami sebe.

Uvědomění úspěchu Vás může skvěle psychicky posílit. Při adrenalinových sportech však neposílíte jen svou duši, ale i fyzickou schránku. Odměnou Vám bude ohebné a štíhlé tělo, která však nezískáte běháním na pásu nebo ve fitku, ale fyzickou aktivitou, kterou máte spojenou i s nevšedním zážitkem.

Příklady extrémních sportů:
·         Bungy jumping
·         Extrémní sjezd na kole
·         Seskok padákem
·         Volný pád ve větrném tunelu
·         Power kiting

2.       Bojové sporty

 Spousta lidí má problém pochopit, proč někoho může těšit nebo prostě jen bavit dělat bojové sporty, kdy většinou ubližuje v nějaké drsnější (box) nebo v dnešní době umírněnější (karate) formě. Rodiče nechtějí své ratolesti v těchto sportech podporovat, protože se bojí, že by v nich zbudili zbytečnou agresi, ale opak je pravdou!

Pokud budete své (obzvlášť třeba hyperaktivní) dítě podporovat v bojových sportech, pravděpodobně se stane klidnějším a zbytečnou energii spálí. Bojové sporty začínají být oblíbené i mezi ženami, protože ty v nich vidí příležitost naučit se bránit. Hlavně jako u každého sportu či záliby, vyčistíte si hlavu a je jedno, zda z Vás bude profík nebo amatér – důležité je mít z toho radost.
boxerský zápas
Příklady bojových sportů:
·         Box
·         Karate
·         Judo
·         Thajský box
·         Taekwondo
·         Šerm