Čelo u postele

Čelo u postele

Zvýšené čelo u hlavy postele by tam mělo být, neboť nás chrání před průvanem, slouží jako zábrana, aby nám polštář nespadl na zem, a také ochraňuje stěnu za postelí před poškozením. Pokud máme starou postel, které má nezajímavé čelo, anebo jej má již poškozené, je možné si vyrobit naprosto originální čelo, které se může stát výrazným prvkem v interiéru ložnice. Vhodně zvoleným čelem postele můžeme rovněž sladit další zařízení, které máme v ložnici, a to jak barevně, tvarově, tak i použitým materiálem.
osoba na posteli

Staré čelo

Jestliže je původní povrch dřeva na čele postele již zašlý, anebo poškrábaný, můžeme použít na čelo nějakou vhodnou barvu na dřevo. Pokud bylo čelo postele původně v tmavé barvě, pod nátěrem nové barvy se naprosto promění a získá úplně odlišný vzhled. Z nově použitých barevných odstínů je možné použít kupříkladu:
Ø  odstíny červené, žluté a modré
Ø  odstíny v zelené i tyrkysové barvě
Naprosto ideální potom bude, pokud se stejný barevný odstín objeví v interiéru vaší ložnice i na dalších kusech nábytku, kupříkladu:
Ø  na stoličce
Ø  na potahu křesla
Ø  na polštářích
Ø  na koberci
Ø  na obraze
Ø  na doplňcích

Čelo s textilem

Dáváte-li spíše přednost šitým doplňkům v interiéru, zkuste obstarat vašemu starému čelu u postele textilní návlek.  Na výběr je ohromná škála jak materiálů, struktur, barev, tak i vzorů textilií. Aby čelo působilo měkce, je vhodné potah čela podložit například:
Ø  vatelínem
Ø  molitanem
Ø  starou dekou
Samotný návlek bude potom vhodné zhotovit se zapínáním po stranách na velké knoflíky. Jako ideálním řešením pro vytvoření nového čela může být zavěšení textilního čela na garnýži, která je umístěna ve vhodné výšce nad postelí. Případně je možné použít silnější látku, kterou podložíte vatelínem.
noční stoleček

Použijte cokoliv

Jako čelo postele je možné použít jakýkoliv pevný předmět, který má odpovídající deskový tvar. Je důležité, aby byl zajímavý, a o který se nemůžete poranit.