Cloudy – budoucnost dat

Jak již bylo zmíněno, čím dál více svěřujeme informace výpočetním technologiím. Ty nám nabízejí širokou škálu možností, jak s nimi naložit. Neuvědomujeme si ale často, že neustále stoupá potřeba a nároky na jejich ukládání. Jaká jsou základní kritéria, která bychom měli vzít v úvahu?
1.       Přístupnost – vše chceme mít dostupné nejlépe na jednom místě.
2.       Rychlost – jestliže máme data přístupná, ale musíme dlouho čekat, ztrácí úložiště smysl.
3.       Bezpečnost – chceme, aby naše informace byly v bezpečí před někým, kdo by je chtěl zneužít.
4.       Cena – nic není zadarmo, proto i nyní musíme uvažovat nad částkou, která nás nezatíží.
5.       Propojení s ostatními službami – v dnešní době je velmi příjemné použít jedno místo k pořízení fotky, jejímu upravení a následnému sdílení
6.       Synchronizace s ostatními zařízeními – v dnešní době samozřejmost
full stack developer
V současnosti se stále rozmáhá trend tzv. cloudových služeb, které nám nabízejí řešení pro všech šest výše uvedených podmínek. Jedná se o služby nabízené obvykle velkými softwarovými společnostmi, jako jsou například Google, či Microsoft. Veškerá práce se odehrává s internetovým prohlížečem, který zobrazuje prostředí cloudu. Tam lze nahrávat soubory z jakéhokoli zařízení – avšak pouze pokud máte přístupové údaje k účtu.
cloud computing
Úložiště je většinou propojeno s emailovými službami, kalendářem, nebo kancelářskými aplikacemi, pomocí kterých můžete upravovat potřebné soubory. Co se týče bezpečnosti, díky tomu, že všechno dění se odehrává na vzdáleném zálohovaném serveru, nebojte se, že by se vaše data mohla dostat do rukou někomu, komu nepatří, nebo třeba zničit neopatrným zacházením. Silné heslo zajistí to, že vám na ně ani nikdo nesáhne.
V kombinaci s nízkou cenou (existují i cloudy zdarma) se tyto služby stávají jasnou a velmi dostupnou volbou pro všechny, kdo chtějí mít svá data na správném místě.