Domácí wellness

Domácí wellness

Bazén

Pokud je v prostorových možnostech vašeho domu vestavba bazénu, určitě si ho pořiďte. Plavání je ten nejpřirozenější pohyb pro lidské tělo, který nejen posiluje svalstvo, ale i ulevuje od bolestí kloubů a svalů. Půlhodina plavání denně vám nejen zlepší kondici. Ale pomůže v případě, že potřebujete zhubnout. Vaše děti se v něm naučí plavat a pro jejich vývoj to bude ten nejlepší způsob tělocviku.
domácí bazén

Vířivka

Do menších prostor, kam by se bazén nevešel, zvolte alternativu v podobě swim spa – malého bazénu s protiproudem. Ve vířivce si sice nezaplavete, ale masáž vodními tryskami na vaše tělo působí rovněž blahodárně. Optimální je spojení obou. Po půlhodině plavání proti proudu a desetiminutový relax ve vířivce.

Infrasauna

Ta má na prostor nejmenší nároky. Dá se dokonce postavit i v bytě. Uvnitř kabinky se teplota pohybuje v rozmezí třiceti až šedesáti stupňů Celsia a strávit v ní můžete až třicet minut. Pomáhá otužovat a uvolňovat tělo.
opěrka v sauně

Finská sauna

Tento typ sauny vyžaduje odvětrávání a má už vyšší nároky na technologickou přípravu prostoru. Umožňuje ale důkladnou detoxikaci organizmu a jeho posílení. Teploty ve finské sauně se už pohybují v rozmezí devadesáti až sta stupňů Celsia.

Parní lázně

Ty mohou být ve formě parních kabin i v menších bytech. V rodinném domě je k tomu vhodná vyčlenit samostatná místnost. Parní lázně pracují s nižší teplotou – čtyřiceti až padesáti stupni Celsia, ale vysokou vlhkostí vzduchu – až stoprocentní. Jsou určeny především všem, kterým suchý vzduch v klasické sauně nesvědčí.

Relaxační zóna

Pokud vám to prostor dovolí, vytvořte si i relaxační zónu. Proceduru ve wellness je vhodné a příjemné zakončit několika minutami odpočinku. Tu si vybavte lehátky či pohodlnými křesílky. Je to místo, kde vaše tělo vyrovná vnitřní teplotu a podtrhne pozitivní dopady saunování.