Jaké výhody má žebřík do bazénu oproti schodům

Asi nikdo z nás si nedokáže léto představit bez bazénu. Buď patříte k těm šťastným, co mají domek se zahradou a na něm svůj vlastní, nebo využíváte služeb některého z veřejných koupališť, ať už přírodních nebo umělých, každopádně do vody chodí prakticky každý z nás.

Pokud však máte vlastní bazén na zahradě, pak musíte při jeho stavbě řešit několik otázek. Jednou z nich je i způsob, jakým se do něj bude vstupovat. Samozřejmě je tu vždy možnost nedělat vstup žádný s tím, že tam člověk prostě skočí, ale to není zrovna nejlepší nápad.

bazen4

V první řadě musíme myslet na děti, které ještě příliš dobře plavat neumí nebo se skákat bojí, případně na starší lidi, kteří mají problémy s klouby, nejčastěji kyčelními a kolenními, a tento proces by pro ně byl bolestivý.

Dále pokud nemáte bazén vyhřívaný, pak zvláště ve velkých vedrech šok z prudkého ochlazení může způsobit křeče či u citlivějších osob i srdeční problémy a v důsledku může vést i k utonutí oné osoby.

Aby se všem těmto komplikacím předešlo, používají se nejrůznější typy vstupů. Těmi nejčastějšími jsou schody a žebřík do bazénu. Který z nich však máme použít? Oba mají své výhody i nevýhody.

bazen2

Pokud jde o žebřík, tak zde je hlavní věcí úspora místa, takže není problém, ani když váš bazén není největší. To působí i jako prevence proti zranění při plavání, kdy se plavec nemusí bát, že se uhodí do nohy.

Obvykle také nebývá napevno připevněný, takže je možné jej na konci sezóny vyndat a uklidit. Také to usnadňuje jeho údržbu a čištění, neboť pokud je zvlášť špinavý, pak jej jednoduše vyndáte a umyjete.

Na druhou stranu je zde fakt, že sestup po něm je těžší než sestup po schodech, a zvláště výše zmínění lidé s problémy s pohybem mohou mít potíže dostat se po něm do vody.

Přesto patří k tomu nejvyužívanějšímu, co dnes trh v tomto oboru nabízí. a ne bezdůvodně. Zkuste mu tedy dát šanci.