Kdo nám ohlídá mazlíčka?

85 % rodin má v Česku domácího mazlíčka. Většinou jde o psa nebo kočku. Následují morčata, králíci a ptáci. Kočička nebo pejsek jsou příjemní společníci jak k dětem nebo starším lidem, tak lidem aktivního věku. Mazlíčky si většinou pořizujeme v době, kdy nám nedělá potíže se o ně plnohodnotně postarat. Přesto nastávají chvíle, kdy jsem nemocní, musíme na služební cestu nebo na dovolenou. A protože pes i kočka žije více jak desítku let, stárnou tato zvířata společně se svými páníčky. I když starší zvířata už netouží tolik po venkovních aktivitách, pes se musí vyvenčit a přece jen trochu proběhnout.
venčení v parku
S kočičkou to bývá z hlediska venčení jednodušší, stačí jí byt a kočičí WC. Starší páníčkové ale dost často na tyto aktivity nestačí. Zabrání jim chronická nemoc nebo problémy s pohybem. Někdy je problém, aby takový člověk stačil na tyto úkoly duševně. Přesto je těžké takovému seniorovi nebo nemocnému člověku odebrat jeho letitého kamaráda jenom proto, že už se tolik nemůže postarat.
Jak vyřešit takovou situaci?
Skoro v každém městě najdeme službu, která nám s tímto dokáže pomoci. Pracovníci jsou dobře prověřeni na své znalosti o zvířatech a na svůj vztah k živým kamarádům. Nenajdete tam nikoho, kdo by neměl rád zvířata. Rozumí potřebám našich mazlíčků a jsou na tyto otázky odborně školeni. S takovou agenturou lze sepsat smlouvu, kde jsou jak naše požadavky na péči o zvířátko, tak je zde zakotveno, co bude požadovat agentura. Agentura nabízí hlídání zvířat, jejich venčení, nakrmení a další služby podle délky doby, na kterou si pracovníka ke svému zvířátku najímáte. Takovým moderním způsobem lze zabezpečit svého mazlíčka na období, kdy nebudte moci být s ním, nebo na něho nemáte tolik času, kolik by potřeboval.
pes na židli
S pracovníkem je vhodné kočičku nebo psa seznámit v naší přítomnosti, udělat nekolik návštěv tak, aby si mazlíček postupně zvykl a přijímal pečovatele za svého přítele. Pokud si pečovatel i mazlíček jak se říká sednou, pak nemusíme mít starost vyřídit si své povinnosti tak, aniž bychom své zvířátko o něco ošidili. Agentury běžně obstarají i drobné hlodavci a ptactvo. Tato zvířátka nás ale nebudou tolik postrádat, takže se o ně pečuje snáze. Proto neváhejte, pokud opravdu musíte tam, kam své zvíře nemůžete vzít s sebou, pak je toto velmi dobrá cesta, jak být bez starosti a mazlíček v dobré péči.