Kontaktní sport

Kontaktní sport

Jako s mnoha jinými sporty, i s touto skupinou sportu se začíná v mladém věku, kdy je tělo mrštné a dobře ohebné. Mezi kontaktní sporty patří sumo, karate a podobné druhy bojových umění, patří sem i box.
karatista za soumraku
O to větší překvapení je, když se Vaše dcera, drobná roztomilá holčička rozhodne navštívit ukázkovou hodinu a tento sport se jí natolik zalíbí, že se mu začne věnovat. Vaše holčička potom běžně chodí domů samá modřina, občas přijde o nějaký zub, ale co, stejně byl mléčný, naroste jiný. A tak trénuje a trénuje, trénuje i na mladším sourozenci, což samozřejmě nemůžete dopustit, až se vaše křehulka zúčastní soutěžního klání a světe div se, ona vyhraje a postoupí do krajského, následně republikového kola. A nemusí to být jen dcera, takový sport často zaujme i chlapce, kteří si s oblibou trénují chvaty kopy na sobě vzájemně ve škole o přestávkách i v družině. Dětem je ale nutné vysvětlit, že používat při běžné klukovské rvačce chvaty z karate není férové vůči protivníkovi.
trénink karate
Dost možná takový sport zaujme i Vás a začnete také chodit na lekce pro začínající dospělé. To je v pořádku, trochu rozhýbat svou kostru Vám určitě neuškodí. A nakonec se Vám to může tak zalíbit, že se také zúčastníte amatérských zápasů v kontaktním sportu.
útok boxera
Když Vaše dcera dobře ovládá karate a podobný drsný sport a má v něm například černý pásek, v určitém věku, jste rádi, že jste to dovolili, protože v případě, že ji někdo napadne, se ubrání snadněji, než kdyby chodila na kurz křížkové výšivky. To se potom chudák agresor, který ji napadl, nestačí divit, jakou dostal nakládačku od patnáctileté žáby. No příště už si to velmi dobře rozmyslí, možná dokonce tak, že už to nikdy na žádnou dívku nezkusí. Určitou výhodu mají i chlapci, kteří ovládají bojové sporty, když se touží stát příslušníky ozbrojených složek státu, jako jsou policisté či vojáci z povolání.