Kulatá láska

Kulatá láska

Jako žena mohu říci, že mám štěstí. Žádný z mých životních partnerů mu nepropadl. Ani jako hráč, ani jako divák. Považuji to za štěstí, protože mě k smrti nudí a je jedno, na jaké úrovni se hraje. Ale v životě jsem na fotbalistu i zapáleného fanouška narazila mockrát. Těm se nejde vyhnout. Jsou všude. Od té nejzapadlejší vesnice po velkoměsto. A je to tak dobře. Protože ať už je tento sport zkorumpovaný jak chce, pořád je to na začátku hlavně sport. Lidový, který lze provozovat na každém dvorku a malí kluci a holky se mu rádi oddávají a měli by se v tom podporovat.
fotbalová hra

Jedna má kamarádka čeká dítě s mužem, který je typický skalní fanoušek Sparty. Nejdřív mi jí bylo líto a čekala jsem, že vztah se rozpadne, ale nestalo se. Krásně se jeho koníčku přizpůsobila a tráví se svým milým nedělní odpoledne před televizí, kde krotí jeho vášně a utěšuje ho, když se týmu nevede. Mají s logem Sparty snad vše. Povlečením počínaje a vánočními ozdobami konče. Však také kluby na své fanoušky myslí a zásobují je více i méně užitečnými upomínkovými předměty. Už i malé miminko, které pyšný tatínek oblékne v slušivé body s patřičným logem, může být fanouškem nějakého klubu, aniž by to samo tušilo. Diskuse o tom, co který hráč udělal špatně a jak to měl udělat lépe, se vedou po internetu, přes plot přes stůl u piva, i v kancelářích.
fotbal na hlíně

I když je dnes tento sport spojený hlavně s úplatky a horentními sumami peněz, které se platí za přestupy hráčů, má velmi dlouhou tradici. Kulatý míč se objevoval již ve starém Egyptě nebo Řecku. Tato dlouhá tradice něco znamená. Svědčí o jeho popularitě a oblíbenosti ve všech epochách , u všech věkových skupin a snad ve všech světadílech.

Tak si ho, milí hráči a fandové, nenechte nějakými aférami otrávit a dál mějte radost ze hry a setkávání se na hřištích, stadionech a v hospůdkách před televizí.