Milovníci koberců ocení, když jsou čisté

Milovníci koberců ocení, když jsou čisté


Bez koberce v domácnosti si mnozí lidé nedovedou svůj život vůbec představit. Pokládají si koberečky dokonce do kuchyně na dlažbu a do koupelen i na toaletu, protože předpokládají, že se tu budou převážně promenádovat naboso. Chodit v domácí obuvi je nepohodlné a dokonce i nezdravé, mnohem přirozenější je chůze naboso, případně v ponožkách, čímž se posiluje nožní klenba a odvrací problémy s plochou nohou.

koberec v hale

Jestliže tedy doma našlapujete bosky v kuchyni a vaříte tu pro svého přítele vydatný a zdravý oběd, a pak se jdete do koupelny osvěžit pod sprchu, tamní koberečky budou poměrně často „pod palbou“ vašeho potu, na němž si také pochutnávají přirozené bakterie, udržující správné pH vaší pokožky. Jenže pokud je koberec takto delší dobu zatěžován chůzí, začne svou vůní připomínat týden nošené silonové punčochy. Jakmile se vám bude zdát, že je čas kobereček vyčistit, jednoduše jej šoupnete do pračky a spustíte prací program. Za hodinu je hotovo a po vysušení si zas můžete libovat v bosonohé chůzi po měkkém a teplém povrchu.

koberec v obýváku

Tímto jsme vám chtěli naznačit, že máte-li koberce ještě v ložnici a v obýváku, a zvete si domů časté návštěvy, kde všichni chodíte naboso, můžete se dostat do podobné situace, jako v kuchyni. Koberec začne připomínat nemytá bosá chodidla, a to i přesto, že jej pravidelně vysáváte pytlíkovým vysavačem. Kromě typického odéru se tu ještě mohou objevit různé fleky a vyšlapané cestičky, protože běžný vysavač nemá nikdy takový výkon, aby tyto nedostatky odstranil. Co s tím?

Nyní je čas povolat do práce odborníky s čisticím strojem Rotovac. Prohlédnete si čištění koberců ceník Wismont čištění a zaujmou-li vás i dobré zákaznické reference, domluvíte se na vhodném termínu plánované akce. A pak už se zas můžete těšit, až si pozvete návštěvu a rozložíte před ní na koberec papírovou mapu pro naplánování dovolené, anebo si tu společně na zem vysypete tisíc dílků nového puzzle, uvaříte kávu, ulehnete na koberec a pustíte se do skládání.