Je to celosvětové šílenství a bude jistě ještě hůře. Ano, mobil ano, ale skutečně s rozumem.
Někteří lidé si mobil dokonce pojmenují, kupují si jen ty nejdražší modely a ti, kteří na to nemají závidí.
Samozřejmě, že to má i spoustu kladných stránek, to ano. Zvláště v případě nehody, neštěstí a tak podobně.
Proto je vlastně jasné, že se musíme o svůj malý aparát také patřičně starat. Co to znamená? No, koupat je každý večer v teplé vodě jistě ne. Jen dodržovat několik pravidel, hlavně těch, co se týkají dobíjení baterie. A také být patřičně opatrný. S přístroj nehrajeme národní házenou, ale ani jej při boxingu nedržíme v ruce. Také pád z výšky jej silně ohrožuje, a proto moudré hlavy pro ně vymyslely ochranu. Ne, padák to není. Ono i kdyby jej telefonek měl a uměl použít, při pádu z těch dvou metrů, nebo ze stolu by jej nestihl ani otevřít. Proto se od výroby padáků pro mobilní telefony upustilo a vymyslelo se něco jiného. Jsou to různá, především ochranná pouzdra. Mohou být obyčejná, za pár korun na tržnici, která jsou k ničemu, anebo ta správná, „opravdová“.
Jedním z nich může být pouzdro Xiaomi Redmi 6.
Je jasné, že pouzdra nepomohou, pokud se na mobil naštvete, a budete do něj mlátit pěti kilovým kladivem. Na to není pouzdro určeno. Ale zato když vám spadne ze stolu, dokáže ztlumit náraz natolik, že by to váš přístroj vůbec nemělo ohrozit. A to při ceně opravy jistě stojí za investici.
Nebo další příklad. Nezkušený člověk si dá mobil do kapsy u košile a pak se sehne. Následuje vyklouznutí přístroje a hop hop, už si to vesele skáče po chodníku, ztráceje při tom součástky, bez nichž se neobejde. S pouzdrem sice vyklouzne také, ale dopadne ve vší slušnosti a zůstane ležet. Ochranné pouzdro je pro něj takový airback, jako v autě.
Nuže, nyní alespoň víte, že nosit drahý přístroj bez pouzdra není vůbec dobrý nápad.