Móda se prý vrací

Móda se prý vrací

Nemám zrovna tolik času, abych mohl co chvíli prolistovávat módní časopisy a inspirovat se těmi v nich prezentovanými módními trendy. A upřímně řečeno je mi tato oblast coby chlapovi přece jenom i dost cizí a natolik nepřitažlivá, že bych se takovými módními časopisy dost možná neprobíral ani tehdy, kdybych neměl nic lepšího na práci.
To víte – chlapi a móda. To je jako známé nebe a dudy. Zejména v případě těch, kdo na sobě nosí stále totéž a u příslušnic opačného pohlaví by se klidně spokojili i s pověstnými císařovými novými šaty a rouchem Eviným.
klíče na košili
Ovšem jak jsem náhle zvěděl, i ten, kdo na sobě nosí po dlouhá léta víceméně stále totéž, nemusí být někým, kdo je pro smích nebo pro pláč těm, kdo módě rozumí. Protože se móda vrací a i .
Tím, co se dostalo do módy už před desítkami let a přitom se nosí dodnes, jsou třeba:
1) proužky
2) kosočtverce
3) puntíky
4) mnohoúhelníky
5) kroužky
6) trojúhelníčky
7) znaky
8) a další podobné geometrické obrazce
žena na vagonu

Byť se toto prosadilo už před dávnými lety, prý je to in i dnes. Je to prý nestárnoucí styl, kterému se říká retro a který existuje, ač prý vlastně neexistuje. Člověk si tak i dnes může vzít na sebe něco s proužky, vzorováním, tečkami, puntíky či pravidelným vzorem a prý se mu nebudou nikde posmívat, protože se jedná o něco, co se osvědčilo, co bylo prověřeno lety a líbí se to každičké generaci.
Co se týká třeba puntíků, ty prý jsou v módě evergreenem, který nalezl v padesátých letech uplatnění na šatech a i dnes je nalezneme třeba na svetřících, jež by se měly kombinovat s adekvátně barevnými kalhotami.
A třeba kárované oblečení patří už od poloviny padesátých let minulého století k vánoční atmosféře, a zatímco dříve jsme ho nalézali na sukních, kabátech a kostýmkových kalhotách, dnes ho potkáme hlavně na šatech a kabátech. A nejde o nic nového – vzpomeňme třeba na Kryla a jeho Důchodce: „Na krku staré káro a úzkost v hlase,…“
Móda se prostě vrací a leccos starodávně vypadající je moderní i dnes. Ovšem všeho s mírou a hlavně s rozumem. Nikdo nás neocení, pokud nás potká „zkárované“ a v oblečení, na němž budou vyvedeny sice kosočtverce, ale ne zrovna ty slušné.