Na co se zaměřit při výběru rovnátek

Krásný a zdravý úsměv nemá sice od narození každý. Dnes už jsou ovšem způsoby, jak ho dosáhnout. Jedním, takovým osvědčeným způsobem jsou rovnátka, jejichž nošení už zdaleka nemají pouze zdravotní důvody, ale jsou často i estetickým doplňkem.
Nabídka na trhu je obsáhlá, můžete si vybrat od klasických vyndavacích až po modernější fixní rovnátka. Typy rovnátek Petrortho se užívají dle vaší zubní vady a na základě vaší volby. Mějte ovšem na paměti, že každé volba má své pro i proti.zubní rail
Stará dobrá klasika
Tento typ rovnátek se používal hojně v 90. letech, jedná se o klasická snímatelná rovnátka. Tento druh pomalu mizí z nabídky českých zubař, a to z toho důvodu, že stále více lékařů dává přednost fixním rovnátkům. Ty jsou v současnosti považovány za účinnější. Stále se vyndavací rovnátka používají pří léčbě lehkých vad chrupu či ke stabilizaci a doléčení po vyjmutí fixních rovnátek. Jejich velkou výhodou je nízká cena pořízení. České pojišťovny jejich nákup často plně hradí.rovnání zubů
Fixní rovnátka
Ty jsou tvořeny zámky a kroužky, které jsou po celu dobu nainstalovány na zuby. Do těchto zámků a kroužků jsou vloženy dráty, které tvarují zubní oblouk do tvaru, který je požadovaný. Můžete si vybrat zámky kovové, estetické a samoliguvací. Nejlevnější variantou jsou klasická kovová rovnátka, která proplácí pojišťovna.
Samoligující rovnátka rovnají zuby rychleji a metoda je bezbolestná díky slabšímu drátku. Ovšem velkou nevýhodou je cena a velká viditelnost.
Estetické zámečky jsou značně oblíbené především u dospělých. Lze je pořídit v průhledné variantě, která v kombinaci s bílým drátem nejsou takřka vidět. Nevýhodou je opět vysoká cena.
Neviditelná rovnátka
Tato rovnátka jsou především pro pacienty, kteří neřeší cenu a nechtějí, aby jejich rovnátka byla vidět. Můžete zvolit buď variantu, která se připevňuje z vnitřní strany zubů, která je dražší. Nebo druhou variantu, která je levnější a připomíná takový návlek na zuby. Nevýhodou je kromě ceny i nemožnost využití na všechny druhy vad.