Rezidenční sídlo – Český Krumlov

Rádi byste vzali svoji rodinku na výlet nebo dovolenou, ale nenapadá vás, kam jet? Máme pro vás tip, který nadchne úplně každého. Zkuste zamířit do Českého Krumlova, což je opravdu delikátní výletová lahůdka. Toto město s magickou atmosférou je již od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO, a věřte, že si tohle vyznamenání opravdu zasloužilo.

Nejen že se pyšní spletí tajemných středověkých uliček, ale má i krásná romantická zákoutí, a procházka podél Vltavy, která městem protéká, zláká nejednoho návštěvníka. Za prohlídku stojí také navštívit honosný hrad a zámek, který je dominou města, a mnoho dalších krásných míst, které tohle historické malebné město nabízí.

·         Zámek Český Krumlov
Mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti patří zdejší státní hrad a zámek. Pyšní se svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i rozlohou. Je to sídlo krumlovských vévodů, kteří vždy pečovali o jeho výstavbu a reprezentativní charakter.

·         Zámecké divadlo
Nutno upozornit, že za zhlédnutí opravdu stojí především zámecké barokní divadlo, které se nachází na pátém zámeckém nádvoří. Divadlo zde stojí již od roku 1684 a je vyzdobené krásnými nástěnnými malbami. Jeho magická atmosféra neobyčejně ohromuje všechny návštěvníky již po staletí.

·         Otáčivé hlediště
Další specialitou Krumlova je originálně řešené otáčivé hlediště přírodního divadla, které se nachází v barokní zámecké zahradě. Jeho historie sahá již do roku 1958. Bohužel umístění tohoto divadla je již dlouhou dobu kritizováno, a pro nesplnění příslibu jeho odstranění hrozí Českému Krumlovu vyškrtnutí ze seznamu UNESCA. Zrušit toho nádherné divadlo by ovšem byla ohromná škoda, protože i odsud si návštěvníci odnášejí nepopsatelně krásné zážitky ze zhlédnutí celé řady význačných děl, jejichž tematická podstata zapadá do prostředí zámecké zahrady.

V Krumlově se pořádá nespočet významných turistických i kulturních akcí, průvodů, trhů, zajímavých výstav, koncertů i festivalů, takže si tu na své jistě přijdete i vy.