Trampolíny na akci pro celou rodinu

Trampolíny jsou bezpečné nářadí, pokud se využívá v souladu bezpečnostními pokyny. Ke zraněním v podstatě nemůže dojít, jestliže je výrobek patřičně zabezpečen a ukotven k zemskému povrchu. Záleží samozřejmě i na kvalitě provedení samotné konstrukce, na tu však renomovaní prodejci s pozitivními referencemi dohlíží, ať už se jedná o levnější trampolínu akce, nebo běžný sortiment.
Na první pohled je létání vzduchem velmi atraktivní a lákavé a nejen to, tento pohyb navozuje dobrou náladu a podporuje fyzickou zdatnost, proto má obliba trampolín ve světě stoupající tendenci a vyzkoušet si ji na vlastní kůži touží stále více zájemců. Nejraději se na ní pohybují děti, rády experimentují a mnohdy ve své bezstarostnosti zapomínají na určitá pravidla.žena při výskoku na trampolíně.jpg

Jak si užít skákání bez újmy na zdraví

  • Děti se rády chlubí a milují společnost svých vrstevníků, proto považují společné hopsání na povrchu trampolíny za vrcholnou recesi. Neměli byste však nechávat své ratolesti bez dozoru a dbejte na to, aby nešlo o hromadnou akci, trampolína je totiž určená pouze pro jednoho cvičence, a už vůbec ne pro pohyb více osob s rozdílnou hmotností.
  • Zapovězené je jídlo, pití a pamlsky (zmrzlina, bonbóny, dorty, žvýkačky) při cvičení. Sousto může velmi snadno zaskočit a dojít k udušení.
  • Při instalaci pečlivě vyrovnejte odrazovou plochu do roviny pomocí vodováhy, kontrolujte rovinu ve všech směrech. Vyplatí se také nářadí pevně ukotvit k zemi speciálními kolíky – nejsou drahé a pomáhají udržet stabilitu výrobku v okamžiku, kdy se cvičenec ocitne v ochranné síti.
  • Ochranné prvky (kryt pružin z PVC a ochrannou síť) instalujte vždy pečlivě a kontrolujte jejich technický stav a případné opotřebení řešte opravou nebo výměnou za nový kus.

muž při výskoku z trampolíny.jpg

  • Nic se nemá přehánět, ani skákání. Jedná se o velmi náročný pohybový rozsah, který zaměstná většinu svalstva, a po přetažení se pak může dostavit svalová horečka a zánětlivá onemocnění kvůli oslabení imunity. Zapněte stopky a odměřte časový úsek zpočátku kratší do deseti minut, později jej můžete prodloužit na dvojnásobek. Rozhodně není dobrý nápad nepřetržitě cvičit déle, než půl hodiny. Intenzivní skákání je totiž namáhavější, než rychlý běh.