Vymalování kuchyně: tyto barvy jsou praktické a krásné

Kuchyň je třeba malovat častěji než jiné obytné místnosti. Protože barva zde je více namáhána kondenzací a výpary z vaření. Proto je při renovaci vaší kuchyně mít na paměti několik věcí a jestliže vaše kuchyně je zároveň jídelnou, barva hraje důležitou roli.
výběr barvy

Speciální barvy do kuchyně

Ve většině případů nebude příliš těžké vymalovat kuchyni. Téměř vždy jsou kolem kamen, dřezu a pracovních ploch kachličky. Jsou odolné vůči vodě, mastnotě a dalším nečistotám. Můžete, na rozdíl od tapety, dlaždice snadno vyčistit. Nemáte-li ve vaší kuchyni kachličky, můžete zamezit znečištění speciálními barvami na stěny.

●     Disperzní barvy jsou „konvenční“ barvy, například z hobby obchodů. Skládají se z vodní báze, barevných pigmentů a pojiva. Emulzní barva má vysokou krycí vlastnost a dobře schne, takže s ní můžete rychle dosáhnout uspokojivých výsledků.

●     Ekologické barvy na stěny, jako jsou hliněné nebo vápenné barvy, neobsahují umělá pojiva a konzervační látky, a proto jsou zvláště vhodné pro alergiky. Pro kuchyni jsou však jen částečně vhodné, protože nejsou vždy vodotěsné. Se stříkající vodou, například nad dřezem, by takové barvy neměly přijít do styku.
kuchyňka za obývákem

●     Latexová barva je tou nejlepší volbou pro kuchyni. Na podkladě vytváří vodotěsný film, který chrání omítku nebo tapetu. Umyjete ji vlhkou houbou. Latexová barva je také odolná proti oděru, a proto je odolnější než ostatní barvy. Obtížné to bude až u příští renovace, protože latexovou barvu lze velmi těžko přetřít jinou barvou. Upozornění: latexové barvy obvykle obsahují konzervační látky, které mohou vyvolat alergie.

Jakou barvu má kuchyně

●     Žlutá působí dojmem světla a tepla. Zvláště v tlumených odstínech se hodí do kuchyně. Žlutá, jako nástěnná barva, může být dokonale kombinována s bílým a světlým nábytkem.

●     Zelená vytváří přirozený a uvolněný dojem. Tradiční kuchyně s tmavými dřevěnými prvky jsou vhodnější pro tmavě zelenou, zatímco moderní kuchyně jsou vhodnější pro světle zelenou. Buďte opatrní s velmi jasnými a jedovatými barvami. Ty by měly být používány v menším množství.

●     Červená je jednou z nejoblíbenějších barev v kuchyni. Důvodem je, že vzbuzuje chutě. Kromě toho, červená je také velmi flexibilní, takže ji můžete kombinovat.

●     Modrá je chladná a uklidňující barva. Na rozdíl od červené by měla pomoci omezit chuť k jídlu. To může pomoci hlavně večer, když máte chuť na sladké, ale ne každému se tato barva v kuchyni líbí.

Mimochodem, stará moudrost uvádí, že modrá láká hmyz a působí prý především pro mouchy, takže se vyhýbají modrým stěnám a povrchům. Z tohoto důvodu se v minulosti používal modrý nátěr na dveře a okenní rámy. Zda má skutečně takový účinek, není vědecky prokázáno. Modrá je ve středu viditelného barevného spektra mnoha druhů hmyzu, takže některé z nich to může přitahovat k modré. Koneckonců tak může splnit účel. Protože mouchy, které se usadí na modrých površích, se drží dál od ovoce a zeleniny.