Vytvořit vlastní www stránky není problém!

Jednoduché stránky opravdu v této době dokáže vytvořit během pár hodin v podstatě i malé dítě, které umí pracovat s počítačem.
Internet je v dnešní době o zábavě, informacích, komunikaci a o obchodě. Proto je dobré si uvědomit a promyslet, zda opravdu webové stránky potřebujete a zda přinesou do online světa něco nového, co tu ještě nebylo. Pokud ano, myslete na to, že budete muset stránky pravidelně aktualizovat, protože jinak se vám na ně vaši návštěvníci nebudou vracet. Kdo by chtěl číst ty samé informace stále dokola, že ano?
světová komunikace
Takže nyní víme, že chceme vlastní web a víme, že budeme muset stránky aktualizovat.

Co dál?
Rozmyslete si, co tedy na stránkách hodláte prezentovat a vymyslete si předem, jaký budete mít rozvrh těchto stránek. Aby systém byl srozumitelný pro návštěvníka laika i profesionála, aby struktura webu byla přehledná, aby texty byly adekvátní tématům a aby to vše k sobě hezky pěkně zapadalo.

Máte promyšleno?
Výborně, jedeme dál!
Stránky si můžete vytvořit třeba i v poznámkovém bloku na vašem počítači, pokud ovládáte velmi dobře příkazy HTML jazyka. Pokud nepatříte mezi šťastné, které tento jazyk umí, určitě si můžete vyzkoušet tuto práci v některém z editorů určeným právě pro tyto účely. V jednoduchém grafickém prostředí si můžete právě poskládat vlastní web. Pokud však chcete mít web na úrovni, je dobré sledovat, co se ve zdrojových kódech mění, abyste rychle pochopili, jak vlastně HTML funguje.
 
Už víte, jak web bude rozmístěn, jak bude vypadat, ale nevíte, co dál?
Pokud tedy máte vytvořeno dílo, se kterým jste v pohodě, určitě je čas přemýšlet, kam takové webové stránky pověsíte! Možností je nespočet, protože služby hostingu či free weby jsou všude. Pokud však chcete i vlastní doménu, určitě udělejte podrobnější průzkum a dobře promyslete, kam web pověsíte!
jedničky a nuly
Jak se pozná, zda jsou stránky hodnotné a jak zvýšit návštěvnost?
Pokud chcete vědět, jak kvalitní web máte, určitě lze zkontrolovat kvalitu obsahu, počty odkazů které se na ni vážou. Není to tak, že uděláte web, pověsíte ho na www stránku a najednou budete mít denně stovky a tisíc návštěv. Aby váš web někdo našel, musí vás najít v různých katalozích. Proto je dobré se nejprve zaregistrovat vyplněním formulářů. Pokud chcete investovat do vlastní propagace webu, určitě najděte weby, kde mají podobný či doplňující obsah a nebo si najděte přímo firmu, která se věnuje takovým věcem, jako je SEO optimalizace a podobně.
Ničeho se nebojte, učený z nebe nespadl a stále se můžete zlepšovat, pracovat a zkoumat, co funguje a co ne!