Zabiják produktivity jménem internet

Varianta offline
Přiznejme si to na rovinu na přístup k internetu jsme si navykli tak, že nám často už ani nedochází, že se bez něj v mnoha případech dokážeme s přehledem obejít. Sepisujete slohovku, pracujete na domácím úkolu či projektu do práce? Zkuste variantu offline! Zavřete váš internetový prohlížeč nebo se odpojte z wifi. Ale pozor, nabízí se ještě o dost radikálnější řešení – přesuňte se mimo dosah internetu, například na zahradu nebo do kavárny bez wifi. Stačí pár minut a uvědomíte si, kolik času ušetříte, když vaši pozornost nebudou narušovat zprávy od známých nebo upozornění, kdo zrovna slaví narozeniny.
pc a mobil v trávě
Dejte své práci řád
Pokud se svého internetového připojení nechcete vzdát, proč nezkusit kompromis? Určete si dopředu, kolik minut budete pracovat vkuse a kolik minut se poté můžete věnovat zábavě. Co takhle půlhodina práce následována pětiminutovou pauzou? Díky takovému plánu zamezíte scénáři, kdy se z nevinné kontroly emailu vyklube hodina strávená prokrastinací napříč internetem. Navíc existuje celá řada takzvaných time management aplikací, díky kterým si můžete rozvrhnout váš čas snadno a rychle.
práce s mobilem
Využijte dalších aplikací
Aplikací, které vám pomohou docílit co nejvyšší produktivity, je ale ve skutečnosti celá řada! Slyšeli jste už například o těch, které vám umožní zablokovat určité internetové stránky, a to buď natrvalo, či jen na pár minut (např. FocalFilter)? Existuje dokonce aplikace Kill News Feed, která cílí na snad nejčastějšího požírače času – vaši timeline, nebo-li zeď na Facebooku.Zablokuje ji tak, že se z ní místo dlouhého seznamu, kterým můžete projíždět zeshora dolů snad donekonečna, stane pouhé prázdné místo uprostřed facebookového prostředí. Můžete také využít speciálního textového editoru Cold Turkey Writer, který z vašeho počítače udělá tak trochu ,,moderní psací stroj“ – z textového editoru se nedostanete, dokud neuběhne vámi stanovený časový limit nebo nenapíšete určitý počet znaků.