Zajímavosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

Tento ostrovní stát je tvořen čtyřmi zeměmi – Anglie, Severní Irsko, Wales a Skotsko. Jedná se o konstituční monarchii, proto zde můžete alespoň částečně nahlédnout do tajů života královské rodiny. Už pouhé slovo království je velmi vznešeným pojmem, z něhož doslova čiší historické prameny. A věřte tomu, že Angličané jsou na svůj původ právem hrdi. I v dnešní době jsou velmi závislí na tradicích, které se zde drží již po staletí.
domy v Anglii
Angličané jsou vznešenými lidmi, kteří jsou milovníky ušlechtilých psů a koní. Jedná se o národ, pro něhož je soukromí posvátnou záležitostí. Rodilí obyvatelé jsou spíše uzavření, tudíž s cizinci příliš nekomunikují. Na veřejnosti rovněž příliš nekritizují, neuslyšíte zde pobuřující debaty týkající se špatného rozhodnutí vlády či královny, nadávky na opět zpožděný vlak a podobné záležitosti, na které jsme u nás zvyklí. Rovněž je zakázáno, probírat rodinné problémy na veřejnosti, s čímž si u nás také mnoho lidí hlavu neláme. I přes jejich uzavřenost jsou to ale velice milí lidé, kteří jsou ochotni pomoct druhým téměř kdykoliv. Opět rozdíl, který je u nás k vidění stále v menší míře.

Snad každý již slyšel o proslulé anglické snídani.Ta je kaloricky velice vydatná. Jedná se zejména o vejce se slaninou nebo šunkou, mohou zde být také párky, dále tradiční toast s máslem a džemem. Ke snídani se obvykle podává káva nebo čaj. Anglický čaj je opět velice typickou záležitosti. Angličané opravdu lpí na tomto zvyku. Čaj s mlékem si obvykle dávají již před snídaní. U tohoto rituálu čtou noviny. Jsou to totiž velice vášniví čtenáři novin. Pro anglickou kuchyni je typické převážně skopové a hovězí maso, ke kterému jsou často podávány zelené fazolky. Hlavním jídlem je večeře, což je další významný rozdíl ve srovnání s naší zemí. Večeře se skládá z několika chodů, podává se obvykle po sedmé hodině večerní. Celkově má britská kuchyně až neuvěřitelné kombinace chutí, což mnohdy český strávník ani nedokáže pochopit.

Místní tradiční hospůdky vás nadchnou svou atmosférou a určitě stojí za to je navštívit. Za okny hospůdky spatříte velice často květináče s muškáty, které zkrášlují hospůdku zvenčí. Uvnitř naleznete uklizené prostory, ve kterých se pohybují muži ve slušivých oblecích a ženy taktéž velice pěkně oblečené. Pro Angličany má slovo gentleman stále obrovský význam, proto se tak pánové stále chovají. Dámy se samozřejmě nemohou nechat zahanbit.
telefoní budka
Tato země je velice fascinující. Vždy nás k návštěvě nejvíce lákají tolik uznávané historické památky, kterých je zde nespočet. Co pro vás však může být dalším nezapomenutelným zážitkem je poznávání místních lidí.