Zajímavosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

Zajímavosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

Tento ostrovní stát je tvořen čtyřmi zeměmi – Anglie, Severní Irsko, Wales a Skotsko. Jedná se o konstituční monarchii, proto zde můžete alespoň částečně nahlédnout do tajů života královské rodiny. Už pouhé slovo království je velmi vznešeným pojmem, z něhož doslova čiší historické prameny. A věřte tomu, že Angličané jsou na svůj původ právem hrdi. I v dnešní době jsou velmi závislí na tradicích, které se zde drží již po staletí.
domy v Anglii
Angličané jsou vznešenými lidmi, kteří jsou milovníky ušlechtilých psů a koní. Jedná se o národ, pro něhož je soukromí posvátnou záležitostí. Rodilí obyvatelé jsou spíše uzavření, tudíž s cizinci příliš nekomunikují. Na veřejnosti rovněž příliš nekritizují, neuslyšíte zde pobuřující debaty týkající se špatného rozhodnutí vlády či královny, nadávky na opět zpožděný vlak a podobné záležitosti, na které jsme u nás zvyklí. Rovněž je zakázáno, probírat rodinné problémy na veřejnosti, s čímž si u nás také mnoho lidí hlavu neláme. I přes jejich uzavřenost jsou to ale velice milí lidé, kteří jsou ochotni pomoct druhým téměř kdykoliv. Opět rozdíl, který je u nás k vidění stále v menší míře.

Snad každý již slyšel o proslulé anglické snídani.Ta je kaloricky velice vydatná. Jedná se zejména o vejce se slaninou nebo šunkou, mohou zde být také párky, dále tradiční toast s máslem a džemem. Ke snídani se obvykle podává káva nebo čaj. Anglický čaj je opět velice typickou záležitosti. Angličané opravdu lpí na tomto zvyku. Čaj s mlékem si obvykle dávají již před snídaní. U tohoto rituálu čtou noviny. Jsou to totiž velice vášniví čtenáři novin. Pro anglickou kuchyni je typické převážně skopové a hovězí maso, ke kterému jsou často podávány zelené fazolky. Hlavním jídlem je večeře, což je další významný rozdíl ve srovnání s naší zemí. Večeře se skládá z několika chodů, podává se obvykle po sedmé hodině večerní. Celkově má britská kuchyně až neuvěřitelné kombinace chutí, což mnohdy český strávník ani nedokáže pochopit.

Žádné komentáře